Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
OM 2-2 Borussia: Tylko remis
Dodał: DawidOM, 2012-11-08 21:00:42, źródło: własne, komentarze: (11)

Piłkarze Olympique Marsylia w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej jedynie zremisowali na Stade Velodrome z Borussią M'gladbach 2-2.

Od początku spotkania Marsylczycy zaatakowali wysokim pressingiem. W 13 minucie groźnie było w polu karnym OM, ponieważ złe ustawienie defensywy mógł wykorzystać Rupp, na szczęście tego nie zrobił. W 15 minucie powinno być 1-0, Cheyrou wrzucił z narożnika boiska, w piłkę nie trafił ter Stegen piłka trafiła na głowę Remy’ego i skierował ją w stronę bramki , ale piłkę z linii wybił obrońca M’Gladbach. W 19 minucie padł gola dla Borussi po fatalnym błędzie Cheyrou, który po odebraniu piłki stracił ją na rzecz Arango a ten podał do Hanke, a napastnik gości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Les Phoceens próbowali wyrównać niestety nic z tego nie wychodziło. W 39 minucie Hanke połozył na ziemi dwóch Marsylczyków na szczęście strzał napastnika gości wylądował na bocznej siatce. Do przerwy wynik nie zmienił się.

Na drugą połowę Marsylczycy wyszli bardzo zmotywowani i zaatakowali. W 53 minucie stan spotkania wyrównał Joey Barton, który strzelił bramke bezpośrednim strzałem z narożnika boiska. Jest to pierwszy gol dla OM.  W 57 minucie dobre podanie otrzymał Jordan Ayew, ale jego strzał wylądował za bramką. W 60 minucie wynik dla OM uratował Diawara, który wybił piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Marsylczycy w drugiej połowie grali świetnie z kontrataku. W 67 minucie gola na 2-1 dla OM strzelił Jordan Ayew. Jordan odebrał piłke pobiegł z nią w pole karne i uderzył nie dając szans ter Stegenowi. Od tej pory Marsylczycy dobrze się bronili i kontunuowali dobrą grę z kontrataku. W 75 minucie szybki kontratak zakończył zbyt mocne podanie Valbueny do Jordana Ayew. Dwie minuty później znów kontratak OM tym razem 3 Marsylczyków na 2 gości, niestety zbyt mocno podał Valbuena tym razem do Remy’ego. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu i niestety w 92 minucie bramkę na 2-2 strzelił Arango.

Olympique Marsylia 2-2 Borussia Moenchengladbach

0-1 Hanke 20'

1-1 Barton 54'

2-1 J. Ayew 67'

2-2 Arango 90+3'

OM: Mandanda, Fanni, Diawara (Kabore 82'), Mendes, Morel, Cheyrou, Barton, Amalfitano (Valbuena 68'), A. Ayew, J. Ayew (Abdallah 86'), Remy

Gladbach: Ter Stegen, Wendt, Dominguez, Brouwers, Jantschke, Marx (Xhaka 74'), Nordtveit, Herrmann (Mlapa 71'), Arango, Hanke (De Camargo 74'), Rupp

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: kula Wysłano: 9 listopada 2012; 23:19

Widać ile dla OM znaczy w tym sezonie Gignac... niestety go brakuje ;/

Autor: OM_Mikolaj Wysłano: 9 listopada 2012; 20:09

Wszyscy mówią o pechu, głownie dzięki Cheyrou wynik był jaki był. Kto wie jakby się to potoczyło...

Autor: YankeS OM99 Wysłano: 9 listopada 2012; 19:33

Szkoda tej bramki, mieliśmy ogromnego pecha, lecz właśnie niemieckie kluby z tego słyną z walki do końca.

Autor: ripley Wysłano: 9 listopada 2012; 17:04

Ale oni też mają mecz z AEL, musimy przynajmniej zremisować z Fenerbahce i wygrać z AEL licząc na potknięcie Borussii. Najłatwiej to oczywiście wygrać oba mecze, wtedy mamy awans w 100%

Autor: Konrado_s Wysłano: 9 listopada 2012; 15:44

Mamy trochę nieciekawą sytuacje w tej grupie, bo w przypadku równej liczby punktów z Gladbach odpadamy, jedyny plus to to, że z Limassol gramy ostatni mecz, a Gladbach ma ciężki wyjazd do Turcji.

Autor: Marsylczyk110 Wysłano: 9 listopada 2012; 15:23

Trzeba wzmocnić kadrę na 2 cześć ligi.

Autor: ripley Wysłano: 9 listopada 2012; 10:01

Kurcze szkoda tej bramki.. tak można by już myśleć realnie o awansie

Autor: OZ89 Wysłano: 9 listopada 2012; 08:24

Tak bracia Ayew dobrze się czują mogąc grac razem,przynajmniej odpoczął N'Koulou

Autor: Konrado_s Wysłano: 8 listopada 2012; 23:22

Pechowa strata gola w końcówce, a tak poza tym bardzo solidna gra w drugiej połowie, Cheyrou przy tym błędzie jakby naćpany, miał dużo miejsca i czasu, ale wolał sobie pokombinować :D Remy - lepiej gra na boku niż na szpicy, Valbuena może lepiej jakby trochę szybciej wszedł. Oto moje spostrzeżenia :D

Autor: OM_Mikolaj Wysłano: 8 listopada 2012; 22:22

Bracia Ayew bardzo ładnie się zaprezentowali. Pierwsza połowa z małym zaangażowaniem całej drużyny, druga połowa to fajne widowisko z dużą ilością akcji. Oczywiście szkoda straconego gola w 93 minucie, ale cóż. Walczymy do końca.

Autor: orlicki12 Wysłano: 8 listopada 2012; 21:08

Bardzo dobry mecz Bartona i Jordana :D Diwarau równierz dobry mecz chociarz miał 1 albo 2 niepewne interwencje :P ii zachowanie Cheryrou...