Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Spartak 0-3 Marsylia; Awans do 1/8 LM!
Dodał: OM, 2010-11-23 20:38:04, źródło: własne, komentarze: (2)

Olympique Marsylia wygrała ze Spartakiem po wspaniałym meczu w Moskwie aż 3:0. Dzięki temu zwycięstwu mistrz Francji zapewnił sobie awans do 1/8 finału Champions League.

Od pierwszych minut tego spotkania było widać, że to Marsylia jest w lepszej formie. Dobra gra przyniosła efekt bardzo szybko, bo już w 18 minucie. Kiedy to Loic Remy dośrodkował w pole karne do Gabriela Heinze, który z pierwszej piłki ładnie odegrał do Valbueny, ten zaś stojąc tyłem do bramki obrócił się i strzelił przepięknego gola w same okienko bramki. Do końca pierwszej połowy spotkania, wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej odsłony również należał do graczy Les Phoceens. Już 9 minut po wznowieniu gry padła druga bramka. Brandao podał do Remy'ego, ten zaś przy lekkim szczęściu (piłka odbiła się po strzale od obu słupków) umieścił futbolówkę w siatce. W 64 minucie doszło do zdarzenia, po którym to napastnik gospodarzy Wellinton otrzymał czerwoną kartkę. Kara ta spotkała go za popchnięcie Souleyama Diawary. Wtedy stało się już jasne, że Marsylia nie przegra tego meczu. Już po kilku minutach gry w przewadze OM 'dobiło' Spartak strzelając trzecią bramkę. W sytuacji tej Brandao wykorzystał podanie od Andre Ayewa.

To co przed tym meczem wydawało się bardzo trudne do zrealizowania, stało się faktem. Marsylia już teraz może się cieszyć z awansu do 1/8 finału LM.

Spartak Moskwa 0-3 Olympique Marsylia