Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Wyniki I kolejki Ligue1
Dodał: Kandera18, 2018-08-12 23:39:35, źródło: , komentarze: (0)

Za nami wszystkie spotkania w ramach I kolejki francuskiej ekstraklasy. W miniony weekend kibice Ligue1 nie mogli narzekać na brak wrażeń. W piątek swój debiut miał też system VAR wprowadzony do rozgrywek w tym sezonie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami I Ligue1.

Debiut VARu, wysoka wygrana Marsylii

W piątek o godzinie 20:45 piłkarze Olympique Marsylia i Tuluzy FC rozpoczęli 81. edycję Ligue1. W wyjściowym składzie gospodarzy zabrakło piłkarzy, którzy na mundialu w Rosji wywalczyli złoty medal z reprezentacją Francji. Znalazł się za to młodziutki Boubacar Kamara, który wystąpił na środku obrony z bardziej doświadczonym Luizem Gustavo. Trzeba przyznać, że urodzony w 1999 roku piłkarz zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Mecz w pierwszej połowie nie zachwycał. Obie strony miały okazję, jednak żadna z nich nie była na tyle groźna, aby zakończyła się bramką.
W 44. minucie meczu obrońca gości Kelvin Amian Adou zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Początkowo sędzia nie wskazał na „wapno”, jednak po wykorzystaniu technologii VAR piłkarze gospodarzy dostali rzut karny, który na gola zamienił kapitan, Dimitri Payet.
W drugiej połowie goście musieli zaatakować i nieco się odsłonić, co wykorzystali podopieczni Rudiego Garcii zdobywając trzy bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Marsylii. Obszerniejsze podsumowanie pojawi się w podsumowaniu miesiąca w wykonaniu OM.

Krokodyle pokazują charakter

Jeżeli kibice zebrani na Stade Velodrome nie mogli narzekać na ilość goli w spotkaniu ich drużyny, to co powiedzieć o osobach zebranych na Stade Raymond-Kopa w Angers. W poprzednim sezonie les Scoïstes nie sprawili swoim sympatykom powodów do radości podczas domowych starć, wygrywając tylko pięć z dziewiętnastu spotkań. Gorszy pod tym względem był tylko spadkowicz FC Metz. Mimo słabego bilansu na własnym stadionie drużyna Angers SCO zakończyła poprzednią kampanie na czternastym miejscu. W pierwszym meczu nowego sezonu mierzyli się oni u siebie z beniaminkiem – Nimes Olympique, który po blisko 25 latach powraca do francuskiej elity.
Już w 4. minucie to goście objęli prowadzenie po golu Sada Thioub`a. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Perricka Capelle. W drugiej połowie gospodarze prowadzili już 3:1 i wydawało się, że trzy punkty zostaną w Kraju Loary. Co prawda goście zdobyli kontaktowego gola w 76. minucie, jednak już 3 minuty później po faulu na jednym z zawodników gospodarzy, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Florian Miguel. Niespodziewanie, pomimo gry w osłabieniu,
Les Crocodiles doprowadzili w 85. minucie do remisu, a trzy minuty później Clement Depres zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu (wcześniej na 3:2), ustalając wynik meczu 3:4. Czyżby kibice pojawiający się na Stade Raymond-Kopa kolejny rok musieli płacić za oglądanie porażek swojego zespołu ?

Kurzawa na ławce rezerwowych, piękny gol Depaya

Przed kilkoma dniami najlepszy asystujący poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy podpisał kontakt z klubem Amiens SC. W meczu z Olympique Lyon polski pomocnik nie wystąpił. Faworytem spotkania byli oczywiście podopieczni Bruno Genesio i nie zawiedli. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Bertrand Traore. Były zawodnik londyńskiej Chelsea bardzo ładnie wszedł w pole karne rywali i wykończył akcję mocny strzałem po ziemi pomiędzy nogami bramkarza rywali. Goście byli stroną słabszą i z każdą kolejną minutą Les Gones zyskiwali wyraźną przewagę. W 75. minucie Memphis Depay pokonał bramkarza uderzeniem z rzutu wolnego. Wydaje się, że był to mecz całej kolejki. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Buffon w bramce Paryżan, gol syna prezydenta

Meczem kończącym pierwszą kolejkę francuskiej ekstraklasy było starcie PSG z drużyną Caen. Mistrzowie kraju nie pozostawili złudzeń swoim rywalom wygrywając pewnie 3:0. Pełny mecz w bramce gospodarzy rozegrał włoski bramkarz Gianluigi Buffon, który tego lata opuścił Juventus na rzecz stołecznego klubu. W 82. minucie syn obecnego prezydenta Liberii, Timothy Weah zastąpił Neymara na boisku. Siedem minut później młodziutki napastnik zdobył trzecią i ostatnią bramkę w tym spotkaniu wykorzystując błąd Brice`a Samby.