Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Wyniki III kolejki Ligue1
Dodał: Kandera18, 2018-08-26 23:21:43, źródło: własne, komentarze: (0)

Za nami III kolejka Ligue 1, która dotychczas przyniosła najwięcej goli. Duża w tym zasługa Dijon FCO i Amiens SC, które zdobyły po cztery gole w swoim spotkaniu. Niestety Olympique Marsylia remisuje 2:2 z Rennes na Stade Velodrome.

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem i wynikami III kolejki Ligue 1 !

Nie idźcie tą drogą, Panie Vieira !

Na początku ubiegłego tygodnia sympatycy OGC Nice mieli powody do zadowolenia – klub oraz Mario Balotelli osiągnęli porozumienie i Włoch najbliższy sezon spędzi reprezentując barwy Orląt. Jest to jednak niewielki plus biorąc pod uwagę to, co dotknęło klub przed startem ligowych rozgrywek. Nicejskie błędne koło trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, że klub w tym roku zbliży się do czołówki, co miało miejsce jeszcze dwa sezony temu. Z klubu odeszło kilku ważnych zawodników z Pleą i Serim na czele. Do tego klub opuścił Lucien Favre, a jego następca nie jest w stanie powtórzyć dobrych wyników swojego poprzednika. Dla Patricka Vieiry jest to pierwszy poważny sprawdzian w roli trenera i póki co nic nie wskazuje na to, że nawiąże do sukcesów Zidane`a czy Dechampsa. Tym razem najmłodszy klub w całej stawce Ligue 1, Dijon FCO obnażył braki piłkarzy z Nicei, którzy rozgrywali spotkanie przed własną publicznością. Wynik 0:4, piłkarski kryminał jaki zaprezentowała obrona gospodarzy przy stracie czwartego gola i brak perspektyw na lepsze jutro. Okienko transferowe jest otwarte jeszcze pięć dni. Dni, które mogą okazać się niezwykle pracowite dla sztabu i działaczy klubu z Lazurowego Wybrzeża.

Amiens rozbija Reims, kolejne minuty Rafała Kurzawy

Stade de Reims początek obecnej kampanii rozpoczęło w najlepszy możliwy sposób – zwycięstwami przeciwko OGC Nice i Olympique Lyon. Chociaż styl prezentowany przez piłkarzy klubu z Szampanii w obu tych spotkaniach nie jest efektowny, tak jednak okazał się na tyle skuteczny, że Reims okazało się pierwszym beniaminkiem od 1998, który zgarnął sześć punktów w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu. Kolejnym rywalem był zespół z Amiens, który rozgrywa swój drugi sezon we francuskiej elicie. Klub Rafała Kurzawy przed spotkaniem miał na koncie zero punktów i kibice zebrani na Stade de la Licorne liczyli na zwycięstwo swoich podopiecznych. W dwudziestej drugiej minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie po golu Ghahore. Słowa uznania należą się Moussie Konate, który wypracował doskonałą okazję dla swojego kolegi. Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej po czerwonej karte Romaina Metanire w trzydziestej szóstej minucie. Druga połowa to dublet Moussy Konate, który rozegrał fantastyczne zawody i bramka Samana Ghoddosa. W 76. minucie na boisku zameldował się Rafał Kurzawa. Goście zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Mathieu Cafaro w 84. minucie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla klubu z Amiens.

Czarne chmury nad Guingamp

Poprzedni sezon w wykonaniu Lille OSC był czymś, o czym sympatycy, piłkarze i przede wszystkim Gerard Lopez chcą zapomnieć. Duże pieniądze wydane na nowych piłkarzy, zatrudnienie Marcelo Bielsy w roli szkoleniowca nie zdało egzaminu i Les Dogues do końca nie byli pewni utrzymania w lidze, zajmując ostatecznie siedemnastą lokatę z punktem przewagi nad Tuluzą, która grała baraże z trzecią drużyną Ligue 2 poprzedniego sezonu. Na Stade Pierre-Mauroy mówiono, że to wypadek przy pracy i kolejny sezon będzie lepszy. Klub nie szastał już tak pieniędzmi jak przed rokiem, za to pozbył się piłkarzy, którzy nie sprawdzili się, zarabiając ponad 50 milionów euro.
Wygrana 3:1 z Rennes w pierwszej kolejce i remis na wyjeździe z AS Monaco zdają się potwierdzać słowa, że to co najlepsze dla klubu dopiero przed nim. W trzeciej kolejce podopieczni Christophe Galtier`a mierzyli się na własnym stadionie z EA Guingamp, który w dwóch pierwszych meczach nie zdobył nawet punktu. Po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili już 2:0. W 73. minucie spotkania Jonathan Bamba zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu i ustalił wynik na 3:0. Graczem meczu był zdecydowanie Nicolas Pepe, który oprócz dwóch asyst nękał nieustannie obronę rywali. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Christophe Kerbrat. EA Guingamps po trzech kolejkach zajmuje ostatnią lokatę w ligowej tabeli.