Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Ayew się przełamał; Nancy 1-2 OM
Dodał: maku, 2011-03-02 11:51:21, źródło: własne, komentarze: (0)

Andre Ayew zdobył dwie bramki w tym jakże ważnym spotkaniu, co pozwoliło Olympique Marsylii na zwycięstwo nad Nancy 1-2, w efekcie Marsylczycy nadal liczą się w walce o tytuł mistrza kraju.

Zawodnicy Didiera Deschampsa aktualnie znów złapali formę nie przegrywając od ośmiu spotkań. Ta passa dodaje im wiary w możliwość obrony zdobytych przed rokiem tytułów.

Po pierwszym golu w 34 minucie, kiedy to Nancy wyszło na prowadzenie, wydawało się wielce prawdopodobne, iż ta passa zostanie zakończona. Jak się później okazało trafienie Juliena Fereta nie okazało się być decydującym. Jeszcze przed przerwą, po podaniu Mbii, do siatki trafił Andre Ayew.

Do ostatnich minut toczyła się zawzięta walka, lecz wydawało się iż żadna z drużyn nie przechyli szali zwycięstwa na swoją stronę. Jednak w 87 minucie przyszło upragnione drugie trafienie. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się starszy z braci Ayew.

Remis piłkarzy Lille sprawił, że Olympique Marsylia zbliżyła się do fotela lidera na odległość jednego punktu. Pierwsze miejsce ex equo zajmują ekipy Lille i Rennes.

AS Nancy 1-2 Olympique Marsylia