Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Była ambitna walka, ale zabrakło szczęscia OM - PSG 1:2
Dodał: Sito, 2016-02-08 00:50:23, źródło: własne, komentarze: (0)

Olimpique Marsylia vs. Paris Saint-Germain 1-2

Bramki: Cabella 25` - Ibrahimović 2`, Di Maria 71`

Le Clasique nie rozpoczęło się po myśli Marsylii, ponieważ już w drugiej minucie bramkę po dograniu z lewej strony boiska zdobył Ibrahimović.

Nasz zespół takim szybkim golem był zaskoczony i w pierwszym kwadransie nie był w stanie wyjść z własnej połowy, jednak powoli OM zaczęło grać swoje i w 25 minucie Remy Cabella strzałem z dystansu wyrównał wynik rywalizacji i mieliśmy 1-1! Olimpijczycy od tego momentu zaczęli przeważać na boisku, ale nie zdołali wyjść na prowadzenie, pomimo wielu dogodnych sytuacji pod bramką Trappa.

Do 70 minuty nasz zespół raz po raz tworzył akcję pod bramką rywali ze stolicy, jednak w końcu zamieszanie wykorzystał Di Maria, który uderzył nie do obrony z okolicy 18 metra.

Marsylia atakowała i walczyła do końca, jednak ambitna walka nie dała nam bramki na którą tak kibice OM wyczekiwali, tak więc niestety mecz zakończył się zwycięstwem PSG, które w Ligue 1 nie przegrało jeszcze w tym sezonie, a porażka OM w tym spotkaniu zrzuciła na 10 miejsce w tabeli.