Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Chelsea poza zasięgiem; przegrywamy 2:0
Dodał: OM, 2010-09-29 02:31:49, źródło: własne, komentarze: (0)

Niestety wtorkowego spotkania z Chelsea piłkarze OM nie zaliczą do udanych. Mistrzowie Anglii pokonali dzisiaj piłkarzy Olympique Marsylia 2:0, nie dając żadnych szans piłkarzom Les Phoceens.

Już w 7. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie wykorzystał John Terry i umieścił piłkę w siatce. Już w 15. minucie meczu mogło być 2:0, ale Anelka nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Zespół ze stolicy Anglii cały czas dobrze atakował. Marsylia nie mogła poradzić sobie z dobrą grą gospodarzy. Inaczej nie mogło się skończyć - drugiego gola w tym spotkaniu dla Chelsea zdobył Nicolas Anelka, który wykorzystał rzut karny, spowodowany zagraniem ręką jednego z graczy OM. W pierwszej połowie kilka razy uderzać z daleka próbował Cheyrou, ale jego strzały nie zagroziły zbyt mocno bramkarzowi The Blues.

Na początku drugiej połowy to Marsylia grała lepiej, przeprowadzała sporą ilość akcji. Dużo ożywienia do gry wniósł Mathieu Valbuena, który rozgrywał akcje Marsylczyków. Niestety nie przyniosło do bramki. Chelsea cały czas czekała na swoją szansę w kontrataku, lub ze stałych fragmentów gry. W 66' minucie gospodarze wywalczyli rzut wolny. Do piłki podszedł Alex, ale przy strzale zabrakło mu trochę szczęścia. Piłka po jego badzo silnym uderzeniu trafiła w słupek. Na piętnaście minut przed końcem meczu gości ponownie uratował słupek bramki. Tym razem Michael Essien nie miał szczęścia. Wynik 2:0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Dzisiejsze wyniki w grupie F sprawiły, iż już teraz szanse Marsylii na wyjście z grupy są minimalne. Spartak Moskwa wygrał z Żyliną 3:0. Drużyna z Moskwy ma na swoim koncie po tej rundzie 6 punktów (podobnie jak Chelsea). Marsylia i Żylina aktualnie nie uzyskały żadnych punktów. Czy piłkarzom OM pozostanie walka tylko o trzecie miejsce w bezpośrednich spotkaniach ze Słowacką ekipą? Niestety chyba tak...

Chelsea Londyn 2-0 Olympique Marsylia