Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Gramy dalej! Dortmund 2-3 Marsylia
Dodał: OM, 2011-12-06 22:53:10, źródło: własne, komentarze: (15)

Olympique Marsylia wygrała po horrorze w Dortmundzie 2:3. Wynik ten zapewnia awans Marsylczykom do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Mistrzów.

 

Spotkanie to nie zaczęło się zbyt dobrze, od pierwszych minut Borussia rzuciła się do ataków. OM było bezradne co przyczyniło się do straty dwóch bramek. Pierwszą z nich zdobył Kuba Błaszczykowski, drugą zaś Hummels. Gdy wydawało się, że Marsylia zejdzie do szatni bez strzelonej bramki dobrą akcją popisali się Amalfitano i Remy, który po podaniu od swojego kolegi pokonał w doliczonym czasie pierwszej połowy bramkarza gospodarzy.

 

W 85' minucie Marsylczykom udało się wyrównać na 2-2, po golu Ande Ayew. Jednak to nie był koniec emocji w tym meczu.  Mathieu Valbuena po indywidualnej akcji i pięknym strzale zdobył trzeciego gola dla OM na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wynik 2-3 utrzymał się do końca. Po wygranej wybuchła wielka radość w ekipie Les Phoceens, która awansowała do 1/8 Chapmions League.

OBEJRZYJ SKRÓT SPOTKANIA NA STRONIE NASZEGO PATRTNERA WWW.FBHL.PL

Borussia Dortmund 2-3 Olympique Marsylia

Bramki:

1-0 Błaszczykowski 23'

2-0 Hummels 32'

2-1 Remy 45+3'

2-2 A. Ayew 85'

2-3 Valbuena 87'

 

Żółte kartki:

Santana - M'Bia, Amalfitano, A. Ayew, Diarra, Valbuena

 

BVB: Weidenfeller, Piszczek, Santana, Hummels, Lowe, Kehl, Gundogan, Błaszczykowski, Gotze, Lewandowski, barrios.

 

OM: Mandanda, Azpilicueta, N'Koulou, Diawara, traore, Diarra, M'Bia, Lucho, Amalfitano, A. Ayew, Remy

 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: ripley Wysłano: 8 grudnia 2011; 11:37

@most
wiem, ze Mbia nie był świadomy gdy podnosił nogę, ze Kehl tam stoi, jednak taki faul sam w sobie wyglądał ma tyle groźnie, ze sędzia mógł dać czerwona.

Autor: most Wysłano: 7 grudnia 2011; 22:54

@ripley
Wg mnie sędzia nie popełnił błędu, Mbia nie widział Kehl'a, był skupiony tylko na piłce i chciał ją wybić, zero złośliwości, po prostu brzydko to wyglądało i dlatego żółta. Zresztą Mbia wygladał na zdziwionego nawet tą żółtą kartką ;)

Autor: PiterBizkit Wysłano: 7 grudnia 2011; 21:38

Czemu do newsa jest zdjęcie BVB wstawione?

Autor: kula Wysłano: 7 grudnia 2011; 20:00

Bravo dla chłopaków :D Dali rade :) takie OM chcę zawsze oglądać :D

Autor: ripley Wysłano: 7 grudnia 2011; 18:47

Jeden z najlepszych meczy w tym sezonie, OM jest na fali, nie można tego zmarnować. Mimo pozytywnego wyniku chciałbym jednak wrócić do karnego... Mimo, że całym sercem jestem z OM, to powiem tylko jedno, Mbia powinien wylecieć z boiska, taka jest prawda, sędzia zrobił inaczej i chwała mu za to.

Autor: kalek64 Wysłano: 7 grudnia 2011; 17:38

emocjonujący do samego końca

Autor: maku Wysłano: 7 grudnia 2011; 09:34

To nie był najpiękniejszy mecz w naszym wykonaniu, ale na pewno bardzo długo go zapamiętamy :)

Autor: Allez OM Wysłano: 7 grudnia 2011; 09:28

Świetna forma A.Ayewa...

Autor: greq Wysłano: 7 grudnia 2011; 09:07

Allez l'OM ! Świetna druga połowa ! Ayew goool ;d!

Autor: PiterBizkit Wysłano: 7 grudnia 2011; 08:28

Dla takich chwil się żyje , ale jakby nie bramka Loic'a to pewnie nie doszło by do takiego cudu

Autor: Allez OM Wysłano: 7 grudnia 2011; 07:05

Powiem tak. Po takich meczach, gdzie drużyna jest na dnie, przegrywa 0:2 , potrafi się podnieść, i wygrać 3:2 , to po takich meczach poznaje się WIELKIE drużyny, które stać na mistrza swojego kraju.. :)

Autor: p3droso Wysłano: 6 grudnia 2011; 23:31

Fantastyczny mecz moim zdaniem, pełna dramaturgia do końca :) Pierwsza połowa słabiutka, ale tak cicho liczyłem, że bramka "do szatni" da nowe siły Marsylczykom. I faktycznie, druga połowa dużo lepsza. BRAWO!

Autor: maku Wysłano: 6 grudnia 2011; 23:04

Były chwile zwątpienia, ale ważne że OM górą!

Autor: OZ89 Wysłano: 6 grudnia 2011; 23:03

wierzyłem do końca,gdy w 85 minucie był rożny "czułem" bramkę,liczyłem na powtórkę pogoni w meczu o superpuchar z Lille.


allez l'om

Autor: kalek64 Wysłano: 6 grudnia 2011; 22:55

o to chodziło . I polowa nerwowa II nalezala juz do nas OM OM

NASTĘPNY MECZ
POPRZEDNI MECZ
Olympique Marsylia 2-2 Stade Rennes
26 sierpnia 2018; 21:00
Stade Velodrome
3. kolejka (Ligue 1)
1. Dijon FCO Dijon FCO 3
8 - 1
9
2. Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 3
9 - 2
9
3. Lille OSC Lille OSC 6
6 - 1
7
4. Olympique Lyon Olympique Lyon 3
4 - 1
6
5. Nîmes Olympique Nîmes Olympique 3
7 - 5
6
6. Stade Reims Stade Reims 3
3 - 4
6
7. Toulouse FC Toulouse FC 3
3 - 5
6
8. AS Saint-Étienne AS Saint-Étienne 3
3 - 2
5
9. Olympique Marsylia Olympique Marsylia 3
7 - 5
4
10. AS Monaco AS Monaco 3
4 - 3
4
11. Montpellier HSC Montpellier HSC 3
3 - 3
4
12. RC Strasbourg RC Strasbourg 3
3 - 3
4
13. Stade Rennes Stade Rennes 3
4 - 5
4
14. Amiens SC Amiens SC 3
5 - 5
3
15. Girondins Bordeaux Girondins Bordeaux 3
3 - 5
3
16. SM Caen SM Caen 3
2 - 5
2
17. FC Nantes FC Nantes 3
2 - 6
1
18. OGC Nice OGC Nice 3
1 - 6
1
19. Angers SCO Angers SCO 3
4 - 8
0
20. En Avant Guingamp En Avant Guingamp 3
2 - 8
0
Olympique Marsylia Dimitri Payet     2
Olympique Marsylia Florian Thauvin     2
Olympique Marsylia Lucas Ocampos     1
Olympique Marsylia Lucas Ocampos     1
PARTNERZY