Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Kolejny pogrom; Caen 0-3 Marsylia
Dodał: maku, 2012-01-10 22:45:55, źródło: własne, komentarze: (5)

Byliśmy dziś świadkami kolejnego bardzo dobrego występu podopiecznych Didiera Deschampsa. Zdeklasowali rywala na ich własnym stadionie. Strzelcami bramek byli Mathieu Valbuena (x2), oraz Loic Remy.

Didier Deschamps zdecydował się na małe roszady w składzie by wypróbować ustawienie bez zawodników, którzy pojechali na zgrupowania przed PNA. Jak się szybko dowiedzieliśmy i tym razem się nie pomylił przy doborze zawodników. Zaledwie po 7. minutach meczu piękną bramkę z rzutu wolnego strzela Mathieu Valbuena.

Zawodnicy Caen próbowali kontr, lecz ostatecznie zostawały one zatrzymywane przez obrońców, bądź wyłapywane przez bramkarza. Minął niespełna kwadrans a my już mogliśmy się cieszyć z drugiego gola. Tym razem po koronkowej akcji Cheyrou - Amalfitano piłkę do pustej bramki wpakował Loic Remy.

Wreszcie nadeszła 52. minuta kiedy to zawodnicy z Marsylii zadali ostateczny cios. Piłkę po nieudanym wybiciu obrońców przejął Jeremy Morel, który dośrodkował wprost pod nogi Mathieu Valbueny, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku po raz drugi nie dał bramkarzowi szans.

Reszta meczu przebiegała dość spokojnie, a Deschamps zdecydował się oszczędzać swoich podstawowych zawodników i zastąpił ich młodym pokoleniem Olympique Marsylii. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0-3 i zapewnił awans do półfinału Pucharu Ligi Francuskiej.

Caen 0-3 Olympique Marsylia
7' 0-1 Mathieu Valbuena
21' 0-2 Loic Remy
52' 0-3 Mathieu Valbuena

Składy:
Olympique Marsylia: Bracigliano - Morel (61' Sabo), Traore, N'Koulou, Azpilicueta - Cheyrou, Mbia, Lucho, Valbuena (65' Gadi), Amalfitano - Remy (80' Omrani)

Cean: Bosmel - Montaroup, Leca, Wague, Sorbon - Seube, Mbone, Fajr, Hamouma, Proment - Nabab (68' Traore)