Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Mamy lidera! OM 4-2 Nice
Dodał: OM, 2011-04-28 00:17:29, źródło: własne, komentarze: (0)

Wszyscy fani Marsylii liczyli na to iż 32. kolejka będzie przełomowa w kontekście walki o tytuł mistrza Ligue 1. Tak też się stało, po dzisiejszej wygranej 4:2, podopieczni Didiera Deschampsa awansowali na fotel lidera w ligowej tabeli.

W 30. minucie spotkania wynik otworzył Andre Ayew, który wykorzystał błąd bramkarza gości i wpakował bez większego problemu piłkę do siatki. Kiedy wydawało się, że druga bramka Marsylczyków jest kwestią czasu, niespodziewanie to przeciwnicy trafili do bramki. Strzelcem bramki został traore.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po wznowieniu gry na kolejnego gola trzeba było czekać 15 minut, kiedy to Jordan Ayew dośrodkował w pole karne do swojego starszego brata, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 78' minucie Jordan Ayew podwyższył na 3:1 po precyzyjnym strzale z 16 metrów.

Na cztery minuty przed końcem, arbiter podyktował rzut karny dla Nice. Jednak Bamogo nie potrafił pokonać Steve'a Mandandy. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Andre Ayew skompletował hat-tricka i zdobył czwartego gola OM w tym meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, graczom Nicei udało się zdobyć honorowe trafienie.

Mecz zakończył sięwynikiem 4:2, co sprawiło iż nowym liderem Ligue 1 jest zespół Olympique Marsylia!

Olympique Marsylia - OGC Nice 4:2 (1:1)