Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Marsylia na szczycie; Zwycięstwo nad BVB
Dodał: ripley, 2011-09-28 23:14:00, źródło: własne, komentarze: (12)

W środę o godzinie 20:45 rozpoczęło się spotkanie Olympique Marsylii z Borussią Dortmund. Podopieczni Didiera Deschampsa po zwycięstwie 3:0 nadal liderują w tabeli z sześcioma punktami.

Pierwsza połowa była niezwykle ważna dla losów spotkania, już na początku ruchliwi piłkarze BVB próbowali oszukać obronę Marsylii, jednak Diawara i N'Koulou wspierani momentami przez Mandandę spisywali się rewelacyjnie. Oba zespoły próbowały przechylić szalę na swoją stronę, jednak nie było odpowiednich sytuacji. Dopiero w 20 minucie niezwykle groźną akcję przeprowadzili piłkarze Borussi, jednak świetnie funkcjonująca obrona przechwyciła piłkę, co pozwoliło OM stworzyć groźną kontrę, to właśnie wtedy Remy po podaniu Lucho wykorzystał nieuwagę i poślizgnięcie Subotica i podał do rewelacyjnego A.Ayew, który strzałem na długi słupek strzelił nie do obrony. Obie drużyny miały świetne okazje, już kilka minut później strzelec pierwszej bramki mógł skopiować swój wyczyn, jednak tym razem instynkt Weidenfellera się nie mylił. Od 35 minuty OM zaczęło przeważać, podopieczni Didiera Deschampsa niemal nie pozwalali wejść przeciwnikowi na swoją połowę, OM miało jeszcze kilka świetnych sytuacji, jednak wynik nie zmienił się do końca pierwszej części gry.

Druga połowa to już kolejna akcja OM, po zamieszaniu w polu karnym i przypadkowym odbiciu piłki blisko zdobycia gola był Lucho, jednak futbolówka uderzyła jedynie w boczną siatkę. Mogłoby się wydawać, że podopieczni Jurgena Kloppa są zdezorientowani, jednak Borussia znów przyśpieszyła, już w 50 minucie piłka trafiła w słupek po strzale Gotze, po czym wpadła w ręce fenomenalnego Mandandy. Kolejne minuty to świetnie działająca obrona Les Phoceens. W okolicach 60 minuty piłkarze z Niemiec zaczęli popełniać błędy, zabiegani gracze popełniali coraz więcej błędów, czego wynikiem była "asysta" Hummelsa, który odbiciem głową wypuścił Loica Remy sam na sam z bramkarzem BVB. Można by powiedzieć, że wszystko co najlepsze już nas czekało, jednak 6 minut później, to jest w 68 minucie piłkę w polu karnym Łukaszowi Piszczkowi odebrał Mathieu Valbuena, który skierował piłkę do Remy'ego, który został sfaulowany. Do piłki podszedł oczywiście starszy z braci Ayew, który bezwzględnie wykorzystał nadażającą się okazję na podwyższenie. Kolejne minuty to już uspokojenie gry przez OM. W 90 minucie meczu arbiter doliczył 3 minuty, w których OM otrzymało cios nie mający jednak nic wspólnego z wynikiem, bowiem w 93 minucie młodszy z braci Ayew, Jordan otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i po kilkunastu minutach gry musiał opuścić boisko.

Mamy już za sobą drugi mecz, miał on potwierdzić, że OM nadal jest liczącym się zespołem w Lidze Mistrzów, co też potwierdziło. Na pochwałę zasługują m.in. Mandanda, Remy, A.Ayew i nasz jubilat, Mathieu Valbuena. Marsylia udowodniła, że nawet z takim klubem jak BVB potrafi nie stracić gola, a jedyne co straciliśmy już po raz drugi to jedenastego zawodnika.

Olympique Marsylia 3 - 0 Borussia Dortmund

Bramki:
1 - 0 A.Ayew [20 min.]
2 - 0 Remy [62 min.]
3 - 0 A.Ayew [68 min.] (karny)

Składy:

OM: Mandanda, Morel, Nkoulou, Diawara, Azpilicueta, Diarra, Kabore, Lucho (Amalfitano 73 min.), A. Ayew (Sabo 89 min.), Remy (J.Ayew 72 min.), Valbuena

BVB: Weidenfeller, Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer, Bender, Kehl, Gotze, Kagawa (Błaszczykowski 63 min.), Grosskreutz (Perisic 63 min.), Lewandowski (Barrios 72 min.)

Kartki:
Hummels (żółta),Morel (żółta), J. Ayew (dwie żółte=czerwona)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: ripley Wysłano: 29 września 2011; 15:57

racja Rijo na następny mecz powinien powrócić w końcu Gignac, a i będzie też Cheyrou.
@Raztuh - może i OM zremisowało z Valenciennes, ale to była głównie wina czerwonej kartki dla Fanniego.

Autor: Rijo Wysłano: 29 września 2011; 14:13

Tak to jest jak się nie stawia na OM :] Znowu niespodzinka. Widać, odbijamy w LM porażki w Ligue1. Myślę, że do awansu czeka nas jednak jeszcze dwa zwycięstwa - wqtedy juz raczej bedziemy pewni pierwszego miejsca. BVB zagralo wczoraj bardzo dobry mecz, jednak w bramce doskonale spisywal się Mandana. Dzieki niemu głównie wygraliśmy ten mecz. Na brawa zasługuje też Remy i Ayew.
Szkoda troche glupiego zachowania Jordana pod koniec meczu, ale nie oslabi jakos drastycznie naszej kadry na nastepny mecz.

Autor: Raztuh Wysłano: 29 września 2011; 14:08

Pelen podziw z mojej strony, chociaz tez zdziwienie. OM potrafi wygrywac w CL, ale w L1 z takimi zespolami jak Valenciennes FC remisuje. Tak to wyglada jakby podopieczni Didiera Deschampsa skupiali sie bardziej na zwyciestwach w CL niz w L1 ;)

Autor: ripley Wysłano: 29 września 2011; 13:27

skuteczność na pewno po naszej stronie, ja chciałbym, żeby to BVB i OM wyszły z grupy i przy wygranej w przyszłym meczu obu drużyn (miejmy nadzieję :D ) nasza sytuacja będzie świetna, a BVB będzie mogło powalczyć :)

Autor: Strzelba Wysłano: 29 września 2011; 12:14

Moim zdaniem zadecydowała skuteczność, o dziwo my wreszcie byliśmy skuteczni, BVB nie, oby tak dalej

Autor: rebuzz Wysłano: 29 września 2011; 11:03

Witam Panowie,

Na początek gratuluję zwycięstwa. Uważam, że zasłużone, choć zbyt wysokie, ale to moje subiektywne zdanie. Sytuacja w grupie ciekawa, jeszcze wiele się może zdarzyć, martwi mnie tylko fakt, że wasza wysoka wygrana może w ostatecznym rozrachunku okazać się bardzo istotna.

Rozumiem, że Klopp chciał na mocnych fizycznie francuzów wystawić Kevina, ale nie popierałem tej decyzji, powinien od początku zagrać Perisic. Co do meczu, to Borussia zagrała jak zwykle w tym sezonie, wiele okazji, ale z bramkami już gorzej.

Mimo to oczekuję zdecydowanie innego meczu w Dortmundzie. Może ktoś się wybiera od Was ?

Pozdrawiam
HEJA BVB!

Autor: ripley Wysłano: 29 września 2011; 08:47

No prawda jest taka, że drugi mecz z rzędu nie tracimy gola, ale tracimy zawodnika.

Autor: PiterBizkit Wysłano: 29 września 2011; 07:59

Doskonały mecz , ale trzeba przyznać , że mieliśmy szczęście w sytuacji kiedy Gotze nie trafił na pustą bramke. Świetni : Mandanda , Ayew , Remy i bezsensowna czerwona kartka dla Jordana Ayew w 94 minucie

Autor: OZ89 Wysłano: 29 września 2011; 07:45

Profesorska wygrana,były momenty katastrofalnej gry(początek 2 połowy)lecz udał sie Nam je przezwyciężyć co dało efektowne zwycięstwo.

Brawo.

Autor: ripley Wysłano: 29 września 2011; 06:19

Racja, jeżeli będziemy grali tak konsekwentnie jak dziś w lidze, to będziemy szli do przodu i oby tak dalej.

Autor: nasri0626 Wysłano: 28 września 2011; 23:43

Efektowne zwycięstwo OM, co ważne bez straty gola i ze szczęściem momentami. Trzeba takie występy przełożyć na Ligue 1. Zgadzam się z pochwałami z [email protected] ale sam troche zganie Alou bo kilka razy w bardzo głupi sposób stracił piłkę, Kabore wyglądał na prawde bd.

Autor: ripley Wysłano: 28 września 2011; 23:25

Tak w skrócie to my mamy Mandandę, Andre i Remy'ego. Świetnie grali też Kabore, N'Koulou, Diawara i Morel, o Azpim nawet nie wspominam :D Byliśmy lepsi i tyle liczy się taktyka, a nie ciągłe latanie za piłką.