Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Marsylia pokonuje beniaminka
Dodał: TheDoctor, 2010-09-19 16:49:45, źródło: , komentarze: (0)

Marsylia po serii niepowodzeń w Ligue 1 i Lidze Mistrzów w końcu zdołała zdobyć trzy oczka. Mistrzowie Francji ograli beniamika i zarazem czerwoną latarnię ligi - AC Arles 3:0. Dzięki temu podopieczni Didiera Deschampsa awansowali na 7. lokatę w tabeli.

Spotkanie od początku nie układało się jednak wyśmienicie dla faworyzowanych Marsylczyków. Goście mogli tracić bramki po uderzeniach Piocelle oraz Dja Djedje, lecz w pierwszym przypadku Gignac zachował się fantastycznie, wybijając futbolówkę niemalże z linii bramkowej, a przy kolejnej próbie dobrą interwencję zaliczył Mandanda. Po połowie godziny gry udało się jednak otworzyć wynik. Cheyrou centrował w pole karne, ale nikomu nie udało się przeciąć zagrania. Jedynie Heinze zmylił wszystkich swoim wysokiem, ale piłka wpadła do bramki bez jego udziału, więc gol zaliczono pomocnikowi OM. Chwilę później było już 2:0. Po asyście Gignaca do siatki trafił Andrew Ayew. Gospodarze liczyli, że uda im się szybko odpowiedzieć i byli blisko. Dobre uderzenie oddał Ben Idir, ale kolejny raz Gignac uratował skórę kolegom z defensywy.

Po przerwie przyjezdni dołożyli trzecią bramkę. Strzał Gignaca obronił Plante, ale tak niefortunnie sparował piłkę, że ta dotarła pod nogi Ayewa, który drugi raz pokonał golkipera w tym spotkaniu. Wynik ostatecznie mógł być jeszcze wyższy, ale swoich okazji nie wykorzystali Gignac i A. Ayew.

AC Arles 0:3 (0:2) Olympique Marsylia

0:1 - Cheyrou 32'

0:2 - A. Ayew 37'

0:3 - A. Ayew 54'