Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Marsylia zwycięża w klasyku z Bordeaux
Dodał: maku, 2011-01-17 00:14:48, źródło: om.net, komentarze: (1)

Gracze Olympique Marsylii zwyciężają w Ligue 1 po pięćdziesięciu dniach posuchy. Wreszcie trener, Didier Deschamps może być zadowolony ze swoich podopiecznych.

Już, gdy zawodnicy stanęli po przeciwnych stronach boiska, było wiadomo, że ten mecz nie będzie grą pawających do siebie sympatią klubów. Marsylia prowadzenie objęła po trafieniu Gignaca w 23 minucie, miedzy nogami Carrasso, po podaniu Taiwo. Oba kluby ostatnimi czasy nie grzeszyły skutecznością, jednak niesieni dopingiem swoich kibiców, piłkarze Olympique Marsylii, zdołali jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik na 2-0. Pięknym rajdem akcję rozpoczął Valbuena, następnie podanie od Tawio i Brandao pakuje piłkę do siatki w 45 minucie.

Marsylia miała jeszcze kilka akcji w drugiej części spotkania, za przykład możemy wziąć akcję Lucho, który po podaniu Valbueny w 61 minucie nie zdobywa gola. Co nie udało się graczom OM, to powiodło się zawodnikom Bordeaux. Po faulu Diawary, sędzia podyktował rzut karny, po którym mieliśmy wynik 2-1. Mecz trzymał do końca w napięciu, lecz końcowy gwizdek przypieczętował zwycięstwo Olympique Marsylii.

Olympique Marsylia - Girondins Bordeaux 2:1 (2:0)
22' André-Pierre Gignac
45' Brandao
74' Anthony Modeste (karny)

Sędzia: Stéphane Bré

Olympique Marsylia: Mandanda - Fanni, Diawara, Heinze, Taiwo - Cissé - Lucho, A.Ayew - Valbuena (Rémy 76'), Gignac, Brandao (Cheyrou 79')

Girondins Bordeaux: Carrasso - L.Sané, Fernando, Ciani, Trémoulinas - Diarra - Plasil, S.Sané (Jussié 46') - Gouffran (Maazou 71'), Diabaté (Modeste 64'), Ben Khalfallah

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: maku Wysłano: 17 stycznia 2011; 00:18

Widać trochę lepszą postawę w ataku naszych napastników, mam nadzieję, że czeka nas już tylko progres formy. Uznanie należy się Heinze, który grał z urazem i był ostoją naszej obrony.