Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Messi wygrywa Złotą Piłkę
Dodał: maku, 2011-01-10 20:36:39, źródło: fcbarcelona.com, komentarze: (14)

Leo Messi zdobył Złotą Piłkę za sezon 2010. Rozgrywający FC Barcelony wygrał z kolegami z zespołu, Andresem Iniestą i Xavim Hernandezem.

To druga Złota Piłka Messiego w karierze. Nagroda została przyznana przez FIFA i France Football.

Menadżerem roku został trener Realu Madryt, Jose Mourinho. Tuż za nim znaleźli się Vincente del Bosque i Pep Guardiola.

Tagi: Podsumowania /

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Yamir Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:37

Dla mnie też opis "najlepszy piłkarz świata" jest trochę głupkowaty, oczywiście nagrody i wyróżnienia tak, ale może inaczej szło by to nazywać :)

Autor: OM Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:21

No.. jeśli chcemy być zgodni z takim kryterium że najlepszym piłkarzem świata jest ten który zdobył w danym roku najwięcej trofeów to powinien być nim Sneijder.

Ale dla mnie pojęcie 'najlepszy piłkarz świata' zupełnie co innego znaczy ;) i ja już kończe na dziś tę debatę, bo o 22 meczyk Barcy a musze troche rzeczy ogarnąc jeszcze xd

Autor: Yamir Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:10

Sorka, za błędy ortograficzne.

Autor: Yamir Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:10

Z tym, że Messi początek sezonu miał tragiczne, a de facto końcówka mu wyszła dopiero. Sneijder i Roben nie dość, że doszli do finału MŚ, to i LM, w sowich klubach byli/są kluczowymi piłkarzami, tak samo jak i w reprezentacji, a to więcej niż to co osiągnął Messi. O finale LM nie decyduje "jeden mecz" jak to ująłeś, a cały turniej tj. wyjście z grupy, mecze pucharowe, w których Inter właśnie przeszedł m.in. Barcelone, Chelsea, a duży wkład w to miał Sneijder jak i Millito. Fakt, faktem Bayern nie miał"gigantów", ale Robben mocno przyczynił się do wygrania Bundesligi.

Autor: maku Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:09

No ale też nie popadajmy w skrajności, nawet najlepszy piłkarz świata sam meczu nie wygra. Cała drużyna musi trzymać pewien poziom, a ten zawodnik może być tylko/aż wyróżniającą się postacią. Takie nagrody są tylko po to by docenić jego zaangażowanie i umiejętności, nie oznacza to, iż jest on nietykalny i jego pozycja jest niezagrożona.

Autor: OM Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:04

No właśnie.. a w piłce wygrywa się drużyną, a nie 'najlepszym piłkarzem'.

Skoro według kogoś np. Sneijder jest najlepszym piłkarzem na świecie, to niech on przejdzie np. do Wisły Kraków i niech z nią wygra LM.. no bo skoro jest najlepszym piłkarzem, no to chyba dzięki niemu wygra się wszystko?

Autor: maku Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:01

Powinna to być zasługa tego, jak to określiłeś, 'najlepszego piłkarza', który poprowadził całą drużynę do zwycięstwa

Autor: OM Wysłano: 12 stycznia 2011; 21:01

Złota piłka powinna należeć do Hiszpanii i Interu.. a nie do jednego piłkarza z którejś z tych drużyn.

Gdyby obrona Interu grała słabo, a Sneijder super - to przecież i tak by to gówno dało, bo nie doszliby do finału LM..
To samo z Messim, gdyby nie to że cała Barca świetnie grała to Messi nie dostałby złotej piłki...

Autor: OM Wysłano: 12 stycznia 2011; 20:56

Czyli najlepszym piłkarzem zostaje ten, którego drużyna wygra właśnie tego typu spotkanie.

No to zaraz.. to jest zasługa tego 'najlepszego piłkarza' czy całej drużyny?

Autor: OM Wysłano: 12 stycznia 2011; 20:55

I jeszcze dodam, że dla mnie nagrody typu "złota piłka" "złoty but" nie mają żadnej wartości.. Gdyby Barca wygrała z Interem w półfinale LM, to nikt by nie miał wątpliwości że Messi powinien dostać złotą piłkę.

Czyli na to wychodzi, że złota piłka może zależeć od jednego meczu w sezonie..

I nie liczy się to że ktoś strzeli tysiąc bramek, zaliczy milion asyst i bilard celnych podań.. liczy się to, że jego drużyna wygrała trofeum.. <- dla mnie takie kryterium oceniania jest do DUPY

Autor: maku Wysłano: 12 stycznia 2011; 20:54

Niestety po woli zanikają wartości, wobec których owa nagroda powinna być przyznawana.

Autor: OM Wysłano: 12 stycznia 2011; 20:52

Ja jestem fanem Barcy :) I złotej piłki dla Messiego bym nie dal.
Owszem jest najlepszym piłkarzem na świecie (przynajmniej w mojej opinii), ale złotą piłkę powinien dostawać piłkarz, który prowadził swoje drużyny do trofeów.
Mistrzostwa Świata są najważniejszą imprezą piłkarską, a na nich najlepiej grał Xavi i Iniesta. Ja złotą piłke dałbym Xaviemu...

Co do Messiego to tak reasumując:
najlepszy piłkarz świata -> TAK
złota piłka -> NIE

Autor: maku Wysłano: 12 stycznia 2011; 17:32

Ja też nie przepadam za Barca, co prawda potrafią grać w piłkę, ale mnie drażnią. Co do zwycięscy, to nie wydaje mi się również by była to słuszna decyzja. Yamir, myślę że Milito sobie końcówkę sezonu zawalił, jednak pozostała dwójka jak najbardziej sobie zasłużyła na to trofeum.

Autor: Yamir Wysłano: 12 stycznia 2011; 16:47

To jest największa pomyłka FIFA... Jakim cudem Sneijder się nie dostał, Roben, Milito? Bo barca... Żadnego innego argumentu nie ma...

NASTĘPNY MECZ
POPRZEDNI MECZ
Olympique Marsylia 2-2 Stade Rennes
26 sierpnia 2018; 21:00
Stade Velodrome
3. kolejka (Ligue 1)
1. Dijon FCO Dijon FCO 3
8 - 1
9
2. Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 3
9 - 2
9
3. Lille OSC Lille OSC 6
6 - 1
7
4. Olympique Lyon Olympique Lyon 3
4 - 1
6
5. Nîmes Olympique Nîmes Olympique 3
7 - 5
6
6. Stade Reims Stade Reims 3
3 - 4
6
7. Toulouse FC Toulouse FC 3
3 - 5
6
8. AS Saint-Étienne AS Saint-Étienne 3
3 - 2
5
9. Olympique Marsylia Olympique Marsylia 3
7 - 5
4
10. AS Monaco AS Monaco 3
4 - 3
4
11. Montpellier HSC Montpellier HSC 3
3 - 3
4
12. RC Strasbourg RC Strasbourg 3
3 - 3
4
13. Stade Rennes Stade Rennes 3
4 - 5
4
14. Amiens SC Amiens SC 3
5 - 5
3
15. Girondins Bordeaux Girondins Bordeaux 3
3 - 5
3
16. SM Caen SM Caen 3
2 - 5
2
17. FC Nantes FC Nantes 3
2 - 6
1
18. OGC Nice OGC Nice 3
1 - 6
1
19. Angers SCO Angers SCO 3
4 - 8
0
20. En Avant Guingamp En Avant Guingamp 3
2 - 8
0
Olympique Marsylia Dimitri Payet     2
Olympique Marsylia Florian Thauvin     2
Olympique Marsylia Lucas Ocampos     1
Olympique Marsylia Lucas Ocampos     1
PARTNERZY