Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
OM 1-0 AS Saint-Etienne: Zwycięstwo na koniec roku
Dodał: DawidOM, 2012-12-23 22:56:14, źródło: własne, komentarze: (5)

Marsylczycy zwyciężyli w ostatnim w tym roku spotkaniu. Bramkę na wagę 3 punktów w 45 minucie strzelił Andre Ayew. Samo spotkanie nie zachwyciło, a druga połowa przyniosła więcej emocji niż pierwsza.

W pierwszej połowie większe emocje związane były z dopingiem kibiców niż grą piłkarzy. Obie drużyny nie zostawiały sobie wiele miejsca na rozegranie bramkowej akcji. Wiele razy zawodnicy ASSE mieli okazję wprowadzać piłkę z rzutu rożnego, ale nie potrafili tego wykorzystać. Gra ożywiła się nieco w końcówce pierwszej połowy, ale wynik nadal wskazywał 0-0. Wreszcie kibice OM doczekali się bramki kiedy to w 45 minucie piłkę głową do siatki skierował Andre Ayew. Asystę przy tej bramce zaliczył Rod Fanni.

Druga połowa okazała się lepszym widowiskiem niż pierwsza, ale nie wpadły w niej jakiekolwiek bramki. Aktywny Aubameyang często znajdował się na spalonym. W 55 minucie świetną paradą popisał się Mandanda, ale Aubameyang był na pozycji spalonej. Bardzo dobrze w tym meczu spisywał się Lucas Mendes raz po raz przecinając podania i wrzutki zawodników ASSE. W 70 minucie prezent od obrońców ASSE nie wykorzystał Morgan Amalfitani, który zamiast do Andre Ayew podał do będącego na pozycji spalonej Gignac'a. Do końca spotkania Marsylczycy kontrolowali sytuację chociaż jeden błąd mógłby wszytko zmienić. Po końcowym gwizdku kibice mogli wznieść ręce do góry ciesząc się z 3 punktów, a piłkarze mogą teraz spokojnie zasiąść do wigilijnego stołu i przygotowywać się do dalszej części sezonu.

Olympique Marsylia 1-0 AS Saint-Etienne

1-0 Andre Ayew 45'

Skład: Mandanda - Morel Mendes N'Koulou Fanni - Kabore Barton Valbuena(Gignac) A.Ayew Amalfitano(Abdullah) - J.Ayew

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: OZ89 Wysłano: 24 grudnia 2012; 13:23

7 wygrywa z wynikiem (1-0) od początku sezonu, to Europejski rekord w najważniejszych ligach należy do Olympique Marsylia.

Autor: orlicki12 Wysłano: 24 grudnia 2012; 10:40

Jordan strasznie mnie denerwował w niektórych sytuacjach gdy zawodnik nie miał do kogo podac bo Jordan stał sobie na spalonym i sie nie ruszał były chyba takie 2 :P

Autor: ripley Wysłano: 24 grudnia 2012; 08:38

W pierwszej połowie praktycznie nic się nie działo, ładny gol Andre :) Ruffier trochę źle stał ale to nie umniejsza strzelcowi :) realizator oczywiście poza meczem wolał pokazywać sfrustrowanego Jordana i szukającego nadziei Aubameyanga ;p jak dla mnie dwóch najlepszych piłkarzy to Mendes i Fanni. Ten drugi zwłaszcza za obronę wślizgiem :)

Autor: korkyom Wysłano: 23 grudnia 2012; 23:32

Jak mnie wkur... mlody Ayew. Te jego zachowanie .... Wiadomo jest jeszcze nieoszlifowanym Diamentem ale powinien wiecej od siebie dawac. Gra w Defensywie swietna, w Ofensywie srednia bez szalu. Brakowalo tylko bramki Gignaca : ) Ale ciesza trzy punkty i to ze nie odskoczylismy od podium : ) Wesolych : )

Autor: OM_Mikolaj Wysłano: 23 grudnia 2012; 23:01

Świetna gra defensywy (może troche niestabilny Morel), do tego jeszcze pomagał im doświadczony Barton. W ofensywie nikt nie zachwycał, ale pozytywnie Valbuena i Gignac. Słabo natomiast Jordan Ayew, chyba dochodzi do niego, że to jeden z jego ostatnich meczów od pierwszej minuty w tym sezonie.