Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
OM wygrywa w ostatniej sekundzie!
Dodał: OM, 2012-02-22 22:53:00, źródło: własne, komentarze: (12)

Po niezwykle wyrównanym widowisku, jakiego byliśmy świadkami podczas środowego meczu 1/8 finałów Ligi Mistrzów ostatecznie to Olympique Marsylia zwyciężyła pokonując Inter Mediolan w ostatnich sekundach spotkania.

 

Od pierwszych minut OM ruszyło do ataku chcąc szybko strzelić bramkę, jednak żadna ze stworzonych przez nich sytuacji nie było na tyle groźna by zagrozić bramce przyjezdnych. Dogodną sytuację miał też Inter jednak Diego Forlan nie był lepszy od niepokonanego w tym meczu Mandandy. Les Phoceens zepchnęli Inter do defensywy przeważając, jednak duża część stworzonych akcji nie była rozegrana na tyle dobrze by zagrozić bramce Julio Cesar'a. W 31. minucie przed świetną okazją stało OM, jednak po dośrodkowaniu Valbueny doszło do zamieszania w polu karnym i piłka po strąceniu przez N'Koulou uderzyła w nogę Diawary, po czym opuściła pole gry. Drugą dobrą sytuację dla Interu miał Zarate, jednak jego strzał pewnie wyłapał Mandanda. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

 

 

Skrót udostępniamy dzięki współpracy z fbhl.pl

 

Druga połowa wyglądała podobnie, OM posiadało dłużej piłkę, a ekipa z Mediolanu ograniczała się do pojedynczych kontr. Kilka groźnych strzałów oddał świetnie tego dnia dysponowany Azpilicueta, jednak bramkarz gościu bronił dobrze. W 75. minucie szansę miał Stankovic, jednak Mandanda był na miejscu po rozegraniu rzutu wolnego. Przez pewien okres OM próbowało zagrozić bramce rywali dośrodkowując do Brandao, czy też Andre Ayew, który był bardzo aktywny przez całe spotkanie. W doliczonym czasie gry OM pokazało na co je stać, piłkarze ruszyli do przodu a w końcówce doliczonego czasu groźny strzał oddał A.Ayew, jednak piłka została sparowana przez bramkarza gości na róg. W tym momencie nadszedł moment kulminacyjny. Po celnym dośrodkowaniu Valbueny, bohater tego spotkania, Andre celnie umieścił piłkę w siatce i zapewnił jedno-bramkową zaliczkę ekipie z Marsylii.

 

Po niezwykle trudnym meczu OM znów pokazało, że jest ekipą, która potrafi nawiązać do czasów swojej świetności i pokonać drużyny z najwyższej półki. Przed Les Phoceens jeszcze rewanż, jednak taki obrót spraw znacznie ułatwi im awans do następnej fazy.

 

Olympique Marsylia 1-0 Inter Mediolan

Bramki:

A.Ayew 90+3'

 

Żółte kartki:

Stankovic, Zarate, Chivu, Diawara

 

 

OM: Mandanda, Aziplicueta (Fanni 80'), Diawara, N'Koulou, Morel, Diarra, Cheyrou, (Kabore 84'), Amalfitano, Valbuena, A. Ayew, Brandao (J. Ayew 73')

 

Inter: Julio Cesar, Maicon (Nagatomo 46'), Lucio, Samuel, CHivu, Zanetti, Stankovic, Cambiasso, Zarate (Obi 63'), Sneijder, Forlan

 

 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: kula Wysłano: 24 lutego 2012; 11:01

Najważniejszy wynik a nie styl gry :) OM jest jedną nogą w ćwierćfinale :) Oby się udało :D

Autor: OZ89 Wysłano: 23 lutego 2012; 19:59

był to najsłabszy mecz w tym roku,ale szczęśliwie wygrany,co nam rekompensuje remis z Valenciennes

Autor: ripley Wysłano: 23 lutego 2012; 16:16

@Piter - zapomniałeś też o Azpim, ale on ciągle pokazuje się z dobrej strony ;)

Wynik dobry i dający nadzieję na awans. Jesteśmy naprawdę blisko ;D

Autor: PiterBizkit Wysłano: 23 lutego 2012; 15:59

Widać, że założenie DD na ten mecz było by w bocznych sektorach boiskach wrzucać piłke na Brandao, według mnie lepszym rozwiązaniem były by składne akcje szybkich skrzydłowych czy np klepka, zanotowaliśmy mało strat i szybko odzyskiwaliśmy piłke.
Na + Mandanda, N'koulou, Valbuena, Amalfitano, Andre Ayew
Na - Brandao i Morel
Mamy dobrą sytuacje przed rewanżem tylko nie spieprzyć tego i może będzie 1/4, ale nie można zapominać o lidze gdzie Lille wczoraj wygrało kolejny mecz i odskoczyło znowu, mimo to cieszmy sie chwilą.
ALLEZ

Autor: bb1910 Wysłano: 23 lutego 2012; 15:21

Ważne że nie straciliśmy bramki... Teraz tylko zagrać tak samo na san siro i jesteśmy w ćwierćfinale :) Allez OM !

Autor: ayew_33 Wysłano: 23 lutego 2012; 12:48

Marsylia grała lepiej niż Inter i zasłużenie wygrała...

Autor: Czar0 Wysłano: 23 lutego 2012; 11:42

Napewno bedzie ciężko w rewanżu ja osobiscie bym wystawił na napad młodszego z braci Ayew. Faktycznie ostatni mecz ligowy nie wygladał za dobrze w ich wykonaniu ale Jordan jest głodny sukcesów i może pokazać klase. Z niecierpliwośćia czekam na 2 mecz .

Autor: sajmonka Wysłano: 23 lutego 2012; 00:42

Bardzo lubię Marsylie, a wręcz uwielbiam ten zespół od kilku lat. Lecz za ten mecz to baty powinni dostać. Mimo, że cały czas ich nie oglądam to dawno takiego piachu nie grali. Nie chodzi o prestiż Interu. Snajder i Stankovic to się potykali o własne nogi. Tego nie byliśmy w stanie wykorzystać. Morel zakręcony jak słoik od ogórków. Kabore wchodzi i pięknie przyjmuje udowadniając, że już od dawno z niego ciepłe kluchy. Ogólnie mecz walki Ci i Ci grali na tym samym poziomie czyli kiepskim. Kolega ma racje z tym autobusem, ale ile było celnych wrzutek i podań na 16 metr, żeby sprawdzić ten autobus? Mam nadzieje, że Didier da jakąś konkretną zje...., żeby poczuli lekki kisiel w majtach. W innym przypadku boje się o rewanż.

Allez l'OM !

Autor: Marsianin Wysłano: 22 lutego 2012; 23:23

Obstawiłem 2-0 ,ale 1 do Zera mi na prawdę wystarcza !Pozdrowienia! Darłem się w Niebo Głosy!

Autor: maku Wysłano: 22 lutego 2012; 23:03

Szkoda trochę, że tylko 1-0, ale Inter ustawił "autobus" w obronie i tak to musiało się skończyć. Teraz trzeba się skupić na następnym ligowym meczu, walka o kolejne punkty w Ligue 1, a potem powrót do emocji z Ligi Mistrzów :)

Autor: greq Wysłano: 22 lutego 2012; 22:59

Andre Ayew pięknie to zrobił ! Najpierw wywalczył rzut rożny piękny strzałem, a potem jeszcze strzelił bramę. Ale trze pochwalić również Valbuene za świetną wrzutkę. Teraz liczyć, że zagra OM tak jak tą ostatnią minutę meczu w lidze i będzie dobrze !

Allez l'OM !

Autor: OM Wysłano: 22 lutego 2012; 22:57

Co za mecz! ;D Mega ważna bramka Ayew, należała mu się za dzisiejsze spotkanie!

NASTĘPNY MECZ
POPRZEDNI MECZ
Olympique Marsylia 2-2 Stade Rennes
26 sierpnia 2018; 21:00
Stade Velodrome
3. kolejka (Ligue 1)
1. Dijon FCO Dijon FCO 3
8 - 1
9
2. Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 3
9 - 2
9
3. Lille OSC Lille OSC 6
6 - 1
7
4. Olympique Lyon Olympique Lyon 3
4 - 1
6
5. Nîmes Olympique Nîmes Olympique 3
7 - 5
6
6. Stade Reims Stade Reims 3
3 - 4
6
7. Toulouse FC Toulouse FC 3
3 - 5
6
8. AS Saint-Étienne AS Saint-Étienne 3
3 - 2
5
9. Olympique Marsylia Olympique Marsylia 3
7 - 5
4
10. AS Monaco AS Monaco 3
4 - 3
4
11. Montpellier HSC Montpellier HSC 3
3 - 3
4
12. RC Strasbourg RC Strasbourg 3
3 - 3
4
13. Stade Rennes Stade Rennes 3
4 - 5
4
14. Amiens SC Amiens SC 3
5 - 5
3
15. Girondins Bordeaux Girondins Bordeaux 3
3 - 5
3
16. SM Caen SM Caen 3
2 - 5
2
17. FC Nantes FC Nantes 3
2 - 6
1
18. OGC Nice OGC Nice 3
1 - 6
1
19. Angers SCO Angers SCO 3
4 - 8
0
20. En Avant Guingamp En Avant Guingamp 3
2 - 8
0
Olympique Marsylia Dimitri Payet     2
Olympique Marsylia Florian Thauvin     2
Olympique Marsylia Lucas Ocampos     1
Olympique Marsylia Lucas Ocampos     1
PARTNERZY