Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Paryż na kolanach: OM 3:0 PSG
Dodał: DawidOM, 2011-11-27 23:42:35, źródło: własne, komentarze: (10)

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Olympique a Paris SG. Olympique upokorzył odwiecznego rywala wygrywając 3-0. Bramki dla OM strzelali Loic Remy Morgan Amalfitano oraz Andre Ayew.

Marsylczycy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Mandanda-Morel, N'Koulou, Diawara, Azpilicueta-Mbia, Diarra, Lucho-A. Ayew, Remy, Amalfitano.

Już na początku spotkania kibice na Stade Velodrome mieli szansę zobaczyć bramkę w wykonaniu Loica Remy kiedy to wykorzystał mistrzowską wrzutkę Azpilicuety strzelając głową nie do obrony dla bramkarza gości.

Kolejne minuty to wyrównana gra w środku pola z lekką przewagą OM i ostrymi zagraniami z obu stron. W 19 minucie mógł paść 2 gol dla Marsylii gdyby nie Sakho który świetnie przeciął podanie Lucho którego adresatem był Loic Remy.

W 27 minucie zadrżały serca kibiców OM kiedy to niefortunnie Loic Remy upadł na stopę przez co musiał opuścić boisko jak później się okazało jest to najprawdopodobniej skręcenie stawu skokowego. Kontuzjowanego Loica zmienił Jordan Ayew.

W końcówce 1 połowy kilka groźnych akcji ze strony PSG ale nie zdołali strzelić gola na 1-1 i na przerwę piłkarze OM schodzili z jednobramkową przewagą.

Druga połowa mogła się świetnie rozpocząć dla OM kiedy to w 47 minucie po dobrym zagraniu przez Azpilicuete do Lucho znów ofiarna interwencja piłkarza PSG uratowała tą drużynę od straty bramki.
W drugiej połowie piłkarzom na boisku zaczęły puszczać nerwy kiedy to do spięcia doszło pomiędzy Amalfitano i Nene.

W 53 minucie mogło być 2:0 gdy bardzo dobrze zachował się Jordan Ayew na prawym skrzydle zwiódł obrońcę i podał w pole karne jednak nikogo nie było w polu karnym ale z 17 metra potężnie nad bramką uderzył Mbia. W 54 minucie znakomicie Pastore powstrzymał Azpilicueta który prezentował się bardzo dobrze na tle PSG.

Do kolejnego spięcia doszło w 55 minucie kiedy pretensje do Sakho miał Jordan Ayew po chwili do tego wmieszał się Andre Ayew, w tej sytuacji sędzia musiał pokazać kto rządzi na boisku i ukarał Sakho i J.Ayew żółtą kartką.

W 59 minucie 2 zmiany w PSG PSG. Erding za Gameiro i Bodmer za Pastore! Wściekły był Gameiro! W 64 minucie w OM odbyła się zmiana Cheyrou za Lucho.

W 65 minucie padł gol na 2-0 autorstwa Morgana Amalfitano po świetnej akcji gdy odebrał piłkę na połowie boiska przebiegł z nią kilkanaście metrów podał do Jordana Ayew, Jordan oddał piłkę do Amalfitano który wbiegł w pole karne i uderzył mocno w długi róg. Mimo prowadzenia 2-0 Olympique nie zwalniał tempa cały czas atakowali i doprowadzali do tego że PSG popełniało coraz więcej błędów.

W 83 minucie na 3-0 podwyższył Andre Ayew po wrzutce Morgana Amalfitano Andre skierował piłkę w kierunku bramki. Do końca Marsylczycy nie zwalniali a w samej końcówce na Stade Valodrome słychać było słynne "Ole". Sędzia zakończył mecz w 93 minucie i od razu wybuchła wielka euforia.

Podsumowując ten mecz można powiedzieć wiele ale najważniejsza jest forma piłkarzy OM jaką zaprezentowali w tym meczu i to że kibice będą jeszcze bardzo długo świętować te zwycięstwo. Ten mecz udowodnił też jeszcze jedną zasadę że pieniądze nie grają a zawodnicy tacy jak Pastore albo zgubili formę albo nie radzą sobie z Ligue 1.