Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Podsumowanie; Marsylia zwycięża
Dodał: OM, 2011-04-23 23:17:13, źródło: własne, komentarze: (0)

Olympique Marsylia po raz drugi z rzędu wygrała Puchar Ligi Francuskiej! W dzisiejszym spotkaniu podopieczny Didiera Deschampsa pokonali ekipę Montpellier 1:0. Jedynego gola w 80. minucie zdobył Taye Taiwo.

Już w 7. minucie meczu boisko musiał opuścić Stephane Mbia, po tym gdy doznał kontuzji. W 25. minucie Lucho Gonzalez bardzo ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz Montpellier dobrze wybronił piłkę. Kilka chwil później groźnie było w polu karnym Mandandy, na szczęście jednak nasz bramkarz uratował zespół przed stratą gola. Najbliżej trafienia futbolówki do siatki w pierwszej odsłonie był Mathieu Valbuena, który w 32. minucie uderzył na bramkę Pionnier'a, jednak piłka w tej sytuacji odbiła się od słupka.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie, Andre Ayew miał doskonałą okazję, jednak i tym razem Pionnier wybronił strzał Marsylczyka. W kolejnych minutach coraz lepiej grało Montpellier, jednak nadal nikt nie mógł znaleźć drogi do bramki przeciwnika.

Dopiero na dziesięć minut przed końcem udało się zdobyć upragnioną bramkę. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Cheyrou, bramkarz MHSC wybił futbolówkę pod nogi Taye Taiwo, ten zaś po precyzyjnym strzale zdobył jedyną bramkę w dzisiejszym finale.

Olympique Marsylia - Montpellier 1:0 (0:0)