Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Podsumowanie: Remis z Monaco
Dodał: OM, 2010-09-13 02:29:26, źródło: własne, komentarze: (5)

Niestety, Olympique Marsylia po raz kolejny zawiodła w tym sezonie. W meczu z AS Monaco padł remis 2:2.

Mecz rozpoczął się od akcji i z jednej i z drugiej strony, ale to Monaco strzeliło pierwszą bramkę. Już w 15' minucie napastnik Daniel Niculae zdobył pierwszą bramkę. Rumuński piłkarz zdobył już trzeciego gola w tym sezonie. Po przebiegu gry można było stwierdzić, iż wynik nie był sprawiedliwy, ponieważ to Olympique Marsylia przeważała w tym spotkaniu. W odpowiedzi Brandao próbował zaskoczył Ruffera, ale bezskutecznie. Gignac i Valbuena również próbowali swoich sił, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Kiedy większość kibiców myślała, że do przerwy OM będzie przegrywać, na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy padła wyrównująca bramka. Przepięknym uderzeniem popisał się Mathieu Valbuena. Pomocnik popisał się piekielnie mocnym i celnym strzałem.

W drugiej odsłonie spotkania nadal to Les Phoceens częściej przeprowadzali groźniejsze ataki.Bardzo aktywny był Valbuena, ale nie mógł zdobyć swojego drugiego gola w tym meczu. Goście również zagrozili bramce Mandandy, ale również piłka nie trafiła do siatki przy próbie Pierre-Emerick Aubameyanga. Kiedy wszystko szło w dobrym kierunku, OM była coraz bliżej strzelenia drugiej bramki, Monaco wyprowadziło kontratak - co najgorsze, skuteczny... Koreański piłkarz ASM - Park Chu-Young wykorzystując błąd Stephane'a Mbia pokonał bramkarza gospodarzy. Jednak Marsylczycy bardzo szybko się pozbierali i już minutę później wyrównali wynik spotkania. Gignac podał do Valbueny, ten zagrał piłkę w pole karne, a obrońca gości - Adriano skierował piłkę do własnej bramki. W doliczonym czasie gry Gignac zdobył bramkę, ale niestety ta nie została uznana przez sędziego, który uznał iż w polu karnym Brandao faulował obrońcę Monaco. Sytuacja ta wydaje się być bardzo kontrowersyjna, ale arbiter zadecydował tak i trzeba to uszanować.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Marsylia zdobyła swój piąty punkt w Ligue 1 - co pogorszyło miejsce w tabeli. Obecnie Les Phoceens zajmują 13. lokatę. Już w środę mecz w LM ze Spartakiem Moskwa, oby tego dnia szczęście dopisało Marsylczykom.

Olympique Marsylia - AS Monaco 2:2 (1:1)
Bramki:
0:1 Niculae 15'
1:1 Valbuena 42'
1:2 Park 79'
2:2 Adriano (sam.) 80'

Składy:
Olympique Marsylia: Mandanda, Azpilicueta, Mbia, Hilton, Taiwo, Kabore, Cheyrou, Lucho, Valbuena, Brandao, Gignac.

AS Monaco: Ruffier, Adriano, Puygrener, Hansson, Muratori, Mendy (N'Koulou 88'), Mangani, Aubameyang, Nicuae (Lolo 73'), Park, Mbokani (Malonga 73').

Sędzia: Stéphane Lannoy

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: herezjasz Wysłano: 13 września 2010; 20:20

No krótka, ale FFF nie ustąpi mając swoje chore decyzje

Autor: maku Wysłano: 13 września 2010; 18:36

Trochę mnie niepokoi tak krótka przerwa między meczami, a potem jeszcze w sobotę następna kolejka Ligue 1...

Autor: malint Wysłano: 13 września 2010; 18:31

na pewno ze Spartakiem będzie lepiej! :D

Autor: maku Wysłano: 13 września 2010; 15:26

ze Spartakiem musi być lepiej :)

Autor: OM Wysłano: 13 września 2010; 02:31

szkoda, szkoda, szkoda.. nie mieliśmy w tym meczu szczęścia :| Graliśmy lepiej od Monaco, zasługiwaliśmy na wygraną, ale cóż... może ze Spartakiem będzie lepiej ;)