Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Porażka w hicie kolejki
Dodał: DawidOM, 2011-08-29 09:22:06, źródło: własne, komentarze: (9)

Za nami czwarta kolejka Ligue 1, jest to już czwarty mecz bez zwycięstwa w tym sezonie a na domiar złego Olympique przegrał na wyjeździe z OSC Lille 3-2.

W pierwszych 45 minutach mimo przewagi boiskowej i statystycznej piłkarze OM schodzili do szatni przegrywając 1-0 po golu z 15 minuty którego autorem był Moussa Sow. Marsylczycy raz po raz próbowali zdobyć bramkę lecz albo brakowało szczęścia lub strzały lądowały daleko za bramką strzeżoną przez Mikaela Landreau. Po pierwszej połowie na pewno każdy czuł nie dosyt, zwłaszcza dlatego że przegrywaliśmy mimo wielu sytuacji.

Na drugą połowe piłkarze OM wyszli bardzo zdeterminowani o czym mówi sytuacja z 48 minuty kiedy to Loic Remy trafił w słupek. Zaangażowanie piłkarzy OM zaprocentowało w 57 minucie kiedy to do wyrównania doprowadził Mathieu Valbuena a asyste przy tej bramce zaliczył Benoît Cheyrou. W 61 minucie doszło do spornej sytuacji kiedy to faulowany był Lucho i piłkarze OM domagali się karnego, po naradzie z sędzią liniowym główny podyktował rzut wolny z lini pola karnego.
Ale już kilkanaście sekund później Mathieu Valbuena strzelił bramke na 2-1, w zamieszaniu w polu karnym dopadł do piłki i skierował ją do bramki gospodarzy. Nie długo cieszyli się prowadzeniem piłkarze z Marsylii ponieważ już w 66 minucie Lille wyrównało stan spotkania i po bramce Chedjou było 2-2. Po tej bramce gracze OM jakby się załamali, a dogodne sytuacje cały czas marnował Remy. Niestety w 74 minucie w polu karnym faulował Rod Fanni a z rzutu karnego na 3-2 podwyższył Moussa Sow. Do końca spotkania nic się nie zmieniło pomimo nacisku Lille i Olympique przegrał na stadionie Stadium Nord Lille Métropole z OSC Lille 3-2

To już czwarty mecz Les Phoceens kiedy to nie potrafili pokazać swojej wyższości i czwarty mecz bez zwycięstwa po którym zajmujemy 16 miejsce w tabeli.  Ale jak mówi polskie przysłowie "Pierwsze koty za płoty" więc w następnych meczach powinno być już tylko lepiej.

Składy:
Ladreau, Baria, Chedjou, Basa (Souare 55 min), Debuchy, Mavuba, Pedretti ( Obraniak 64 min.), Payet ( Gueye 77min.), Hazard, Sow

Mandanda, Morel, Fanni, Diawara, Azpilicueta, Diarra, Cheyrou, Lucho, A. Ayew, Valbuena (Gignac 68 min.), Remy ( J.Ayew 82 min.)

Kartki: Mavuba (żółta) Gueye (żółta) - A.Ayew (żółta) Valbuena (żółta) Fanni (żółta) J.Ayew (żółta)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Stachitte Quignotte Wysłano: 1 września 2011; 12:07

Świetny mecz Valbueny, ale do tego podręcznikowe błędy Mandandy:( Nie winie go za karnego oczywiście, ale przy pierwszej bramce zawinił.

Autor: PiterBizkit Wysłano: 31 sierpnia 2011; 20:22

W sumie to dobrze , że kupimy Amauriego za niską cene i przy tym Gignac wróci po sezonie, ale wciąż mam nadzieje , że obaj zostaną i będzie duża rywalizacja w ataku

Autor: kalek64 Wysłano: 31 sierpnia 2011; 20:00

Moim zdaniem brakuje nam super snajpera . Mamy dobrych zawodnikow ale brak im skutecznosci. Mam nadzieje ze to bedzie dobry sezon dla OM

Autor: OM Wysłano: 31 sierpnia 2011; 16:32

Piter - oczywiście, że to dopiero początek, ale rok temu też źle zaczęliśmy, później mieliśmy wszystkich przegonić i się nie udało... A chyba nikt nie chce powtórki z zeszłego sezonu :)

Autor: PiterBizkit Wysłano: 31 sierpnia 2011; 16:29

To dopiero 4 kolejka , spokojnie , dogonimy jeszcze wszystkich i przegonimy .

Autor: ripley Wysłano: 31 sierpnia 2011; 15:02

teraz już nie ma wyboru, jeżeli chcą myśleć o mistrzostwie muszą zacząć wygrywać, inaczej przeciwnicy znajdą się poza zasięgiem...

Autor: OM Wysłano: 31 sierpnia 2011; 14:16

oj panowie muszą się przebudzić w meczu z rennes, mają dużo czasu do tego spotkania, oby ta przerwa na reprezentacje dobrze wpłynęła na Marsylie.. :|

Autor: kaligula99 Wysłano: 30 sierpnia 2011; 09:48

Oj, jest źle :/

Autor: maku Wysłano: 29 sierpnia 2011; 16:23

szkoda tego meczu, a przede wszystkim szkoda punktów, w ostatecznym rozliczeniu może nam zabraknąć kilka przez te 4 mecze...