Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Porażka z Lille; podsumowanie
Dodał: OM, 2011-03-06 23:16:23, źródło: własne, komentarze: (2)

W meczu na szczycie Ligue 1, pomiędzy piłkarzami Marsylii i Lille, górą okazał się dotychczasowy lider Ligi Francuskiej. Decydujące trafienie, które ustaliło wynik meczu była bramka strzelona w doliczonym czasie gry.

Już w 10. minucie spotkania padł pierwszy gol. Świetnym uderzeniem popisał się Eden Hazard, który obserwowany jest przez gigantów europejskiej piłki. Belgijski skrzydłowy strzałem z ok. 35 metrów zaskoczył Steve'a Mandandę, który nie zdołał wybronić futbolówki. W pierwszej części meczu nie oglądaliśmy więcej bramek.

Po przerwie na boisku pojawił się Gignac, zastępując Lucho. Co miało sprawić, aby gra Les Phoceens stała się bardziej ofensywna. W 60. minucie udało się doprowadzić do wyrównania rezultatu na 1:1. W sytuacji tej, piłka trafiła pod nogi Loic'a Remy, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości.

W ostatnich minutach gry, kiedy wydawało się, że już nic się nie wydarzy. Lewą stroną dobrą akcję przeprowadził Emerson, dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Pierre-Alain Frau i wpakował futbolówkę do siatki. Niestety porażka ta sprawia, że po 26. meczach Lyon spycha Marsylię na czwarte miejsce. Podopieczni Deschampsa tracą teraz do Lille 4 punkty.

Olympique Marsylia 1-2 Lille OSC
Bramki:
Hazard 10', Remy 60', Frau 90'

Żółte kartki:
A. Ayew 26', Debuchy 28', Diawara 80'

Marsylia: Mandanda, Fanni, Mbia, Diawara, Heinze, Kabore, Cisse (Cheyrou 57'), Lucho (Gignac 46'), Remy, A. Ayew, Brandao (J. Ayew 70')

Lille: Landreau, Debuchy, Rami, Chedjou, Beria (Emerson 52'), Mayuba, Balmont, Cabaye, Gervinho (De Melo 72'), Hazard, Sow (Frau 84')

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: ripley Wysłano: 7 marca 2011; 06:33

Mecz nie był taki zły, obrona trochę się motała, na sędziego nie można się skarżyć biorąc pod uwagę, że nie odgwizdał karnego dla Lille. Gra będzie coraz bardziej zacięta, na razie mamy trudnych rywali (Rennes, Man Udt., PSG). Myślę, że jeśli w piątek OM wygra w dobrym stylu, to potem już nie będzie kłopotu.

Autor: OM Wysłano: 6 marca 2011; 23:30

Kiedyś ta passa meczów bez porażki musiała zostać przerwana.. no i przerwał ją lider :|