Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Premierowe zwycięstwo OM w Ligue 1
Dodał: DawidOM, 2011-09-21 21:43:53, źródło: własne, komentarze: (3)

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2011/2012 Olympique Marsylia zdobyła w spotkaniu z Evian Thonon-Gaillard FC. Nie byłoby to zaskakujące, gdyby nie fakt że czekaliśmy na nie aż do 7. kolejki Ligue 1, co tym bardziej cieszy i napawa optymizmem przed dalszą częścią sezonu.

Olympique od początku spotkania przejął inicjatywę, raz po raz atakując bramkę gości. Już w 7. minucie celnie uderzył Morgan Amalfitano, następnie próbowali: Andre Ayew w 17. minucie oraz Loic Remy głową w 19. minucie, jednak żadna z prób nie przyniosła zmiany rezultatu. W 25 minucie ku uciesze fanów OM piłka wreszcie trafiła do siatki, Loic Remy umieścił głową piłkę w bramce, a asystował mu Mathieu Valbuena.

Po zdobyciu gola Marsylczycy nie zwolnili tempa cały czas atakując bramkę przyjezdnych. W 44. minucie piłkarz gości, Rippert musiał udać się do szatni, ponieważ otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Pierwszą połowę Olympique kończył z prowadzeniem 1-0 i przewagą jednego piłkarza.

W drugich 45. minutach piłkarze OM nie spuścili z tonu i od początku ruszyli do ataku. Juz w 47. minucie strzał na bramkę oddał Lucho, niestety był on niecelny. Co chwila do sytuacji strzeleckich dochodzili gospodarze, w 53. minucie znów Lucho, 61 minuta Amalfitano, 63 Morel. Swoją ogromną przewagę Marsylczycy potwierdzili za to w 74. minucie golem na 2-0 autorstwa Loica Remy asystą popisał się już po raz drugi, tym razem z rzutu rożnego, Valbuena. Do końca spotkania piłkarze OM cały czas atakowali jednak nie zdołali strzelić 3 bramki w tym spotkaniu.

Po bardzo dobrym spotkaniu wreszcie osiągamy cel jakim było zwycięstwo, dzięki któremu awansowaliśmy na 15 pozycję w ligowej tabeli. Miejmy nadzieję, że te zwycięstwo będzie impulsem, dzięki czemu zaczniemy wspinać się w tabeli na czołowe lokaty. W meczu za Olympique przemawia ogromna liczba strzałów 22-3, w tym celnych 13-1.

Olympique Marsylia 2-0 Evian Thonon Gaillard FC

24' Remy
74' Remy

Kartki:

Amalfitano (żółta), Remy (żółta), Diarra (żółta) - Guillaume Rippert (2 żółte = czerwona), Olivier Sorlin (żółta), Sidney Govou (żółta), Cedric Barbosa (żółta)

Składy:

OM: Mandanda - Fanni N'Koulou Diawara Morel - Lucho(Traore) Kabore(Diarra) Amalfitano Valbuena A.Ayew - Remy(J.Ayew)

ETGFC: Andersen - Dja Djedje Mensah Cambon Rippert - Tie Bi Sorlin Govou(Rabiu) Adnane(Mongongu) Farina(Khelifa) - Sagbo

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Raztuh Wysłano: 22 września 2011; 11:26

Jak dla mnie (mam wielka nadzieje) to duzy krok dla OM w zaczeciu lepszej passy. Mam nadzieje ze mecz z Evian to tylko poczatek lepszych meczow "Les Phocéens" :)

Autor: ripley Wysłano: 21 września 2011; 22:45

No rywal nie taki słaby, zremisowali m.in z PSG i chyba z OL. ETG ma dużą szansę na utrzymanie, my za to wracamy na właściwy tor, po sześciu słabych spotkaniach nadeszło przełamanie, teraz tylko wygrać kilka(naście) następnych meczy, żeby awansować i umocnić się.
I na koniec to co mi się spodobało, Evian nie cofnęło się na Velodrome tak jak St. Etienne, za co im chwała, ja osobiście życzę im jak najlepiej, co lepsza, że ten klub ma dopiero kilka lat (5-6?) ;D

Autor: PiterBizkit Wysłano: 21 września 2011; 22:30

Dobry mecz ze słabym rywalem , idealnie na przełamanie. Jutro napisze jakiś dłuższy komentarz