Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Trzecia porażka z rzędu; Lyon 2:0 OM
Dodał: OM, 2011-09-18 22:52:08, źródło: własne, komentarze: (11)

Szósty mecz z rzędu w lidze bez wygranej, a trzeci z kolei bez zdobyczy punktowej stał się faktem. Niestety to Lyon okazał się dzisiaj lepszym zespołem i pokonał 2-0 zawodników Didiera Deschampsa.

Pierwszy gol padł już w 17' minucie spotkania, Michel Bastos dośrodkował z lewej strony w pole karne w którym bardzo dobrze zachował się Gomis i wpakował piłkę do siatki. Warto jednak dodać, że w sytuacji tej był ewidentny spalony którego sędzia liniowy nie zauważył. Fani zgromadzeni na Stade de Gerland nie musieli długo czekać na kolejną bramkę, już dwanaście minut po pierwszym trafieniu drogę do bramki Mandandy znalazł Michel Bastos, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Maxime Gonalons'a.

Początek drugiej połowy był lepszy w wykonaniu Marsylczyków. W 51. minucie po dograniu z prawej strony w pole karne przed doskonałą szansą stanął Loic Remy, jednak nie udało mu się pokonać z bardzo bliskiej odległości Hugo Llorisa. Kolejną dobrą okazję OM miało w 67. minucie, kiedy to bliski pokonania bramkarza gospodarzy był Lucho Gonzalez. Po świetnej akcji i odegraniu Valbueny, Argentyńczyk oddał strzał z linii pola karnego, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek. Niestety w dzisiejszym meczu OL zagrało bardzo solidnie w obronie, co uniemożliwiało Marsylii na tworzenie dogodnych akcji. Piłkarzom OM nie udało się nawet zdobyć honorowej bramki.

Po szóstej kolejce Les Phoceens znajdują się w strefie spadkowej tabeli Ligue 1. Miejmy nadzieję że bardzo szybko uda się polepszyć obecną sytuację...

Składy:

Lyon: Lloris - Reveillere, Kone, Lovren, Cissokho - Briand (Pied 81'), Kallstrom (Fofana 68'), Gonalons, Bastos - Gomis, Grenier (Dabo 87')

Marsylia: Mandanda - Azpilicueta, Diawara, Fanni, Traore - Valbuena (J. Ayew 80'), Diarra (Amalfitano 46'), Cheyrou, Morel (A. Ayew 46') - Lucho - Remy

OBSTAWIAJ MECZE MARSYLII W BWIN O ODBIERZ 100 PLN

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: kaligula99 Wysłano: 19 września 2011; 20:34

Ok , ale moim zdaniem nie mamy szans na majstra w tym roku . Za dużo pkt tracimy z średnimi rywalami . Nie ma co się oszukiwać aż tak mocni w tym sezonie nie jesteśmy .

Autor: Artur Wysłano: 19 września 2011; 16:32

Dobrze to wczoraj Białas w CS określił - "brak światełka w tunelu". Statyczna gra, w poprzek lub do tyłu - tak że styl żenujący. Za duże nadzieje rozbudził we mnie wynik w Pireusie. Wydaje mi się że z równorzędnych rywali to dotychczas było tylko 2 takich - Lille i Lyon i na pozostałej czwórce powinniśmy zdobyć więcej niż 3 punkty.

Autor: nasri0626 Wysłano: 19 września 2011; 14:45

Kolejny pościg przed nami, zobaczymy jak skuteczny tym razem...

Autor: ripley Wysłano: 19 września 2011; 13:43

Jedno jest pewne, wiecznie w tej strefie spadkowej OM nie będzie tkwiło. Na początek byli mocni rywale, ugraliśmy to co się "udało". Teraz ETG, które ma w składzie paru starych wyżeraczy.

Autor: Raztuh Wysłano: 19 września 2011; 13:36

Mam nadzieje ze Marsylia sie jeszcze ogarnie :)

Autor: PiterBizkit Wysłano: 19 września 2011; 09:30

Każdy kryzys ma swój koniec. Przed nami mecz z Evian może tam coś się uda, w tym meczu przeprowadzliśmy jedną dobrą akcje w całym meczu co jest obrazem tego jak gramy.

Autor: Rijo Wysłano: 19 września 2011; 08:10

Jedyne o co sie teraz boje to o dymisje DD. Mam nadzieje, że zarzad da mu jeszcze szanse ;/

Autor: ripley Wysłano: 19 września 2011; 07:34

niby to derby a pierwsza połowa do jednej bramki, co prawda pierwszy niesprawiedliwy, ale OL i tak by dopięło swego. drugiej połowie były zaledwie dwie szanse na gole dla OM, żenada... 11 punktów do lidera :/

Autor: Stachitte Quignotte Wysłano: 18 września 2011; 23:05

Widocznie zwycięstwo z Olympiakosem było jedynie jednorazowym przebłyskiem :( Szkoda, wielka szkoda przegranego Choc des Olympiques. Nawet nie z powodów prestiżowych, ale chodzi teraz o PUNKTY :[

Autor: OM Wysłano: 18 września 2011; 23:02