Marsylia - wiekowa wiara, wieczna miłość. Jedyny polski serwis Olympique Marsylia
Zwycięstwo po horrorze!
Dodał: OM, 2010-07-29 14:22:13, źródło: własne, komentarze: (1)

Historyczny sukces odnieśli piłkarze OM, którzy po rzutach karnych pokonali odwiecznego rywala PSG 5-4 i sięgnęli po pierwszy w historii klubu Superpuchar Francji. Gola na wagę zwycięstwa zdobył, były gracz paryskiego rywala, Édouard Cissé. Mecz nie stał na wysokim poziomie, a klarownych sytuacji było niewiele.

W pierwszej części spotkania obie drużyny kilka razy zagroziły bramce rywala. W 22 minucie spotkania dobrą interwencją popisał się Mandana po strzale z główki Camary. Na ładną akcję OM nie trzeba było długo czekać, kilka minut później świetną akcją popisali sięAzpilicueta i Samassa, jednak piłka po strzale tego drugiego minimalnie przeleciała obok bramki. Ciekawe sytuacje pobramkowe miały miesce również pod koniec pierwszej połowy. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał jednak piłkrz PSG - Luyindula, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Marsylii. Kolejną świetną okazję zmarnował Nene - on również nie potrafił wygrać z Mandaną. Minutę przed przerwą minimalnie chybił Cisse, który mógł wykorzystać zagranie Samassy, ale i tym razem nie padła bramka.

Druga połowa nie przyniosła nam zbyt wiele akcji. Napastnik OM - Samassa na 25 minut przed końcowym gwizdkiem miał dobrą okazję do zdobycia bramki, ale przegrał pojedynek z bramkarzem PSG. Po wejściu na boisko Hatem Ben Arfa próbował swoich sił, ale i on nie potrafił zdobyć bramki. Na trzy minuty przed końcem, sprawę superpucharu mógł rozstrzygnąć piłkarz PSG - Luyindula, ale strzelił niecelnie.

Gdy sędzia gwizdnął po raz ostatni, na tablicy wyników widniało "0:0" - co oznaczało że mecz muszą rozstrzygnąć karne. Na szczęście w nich więcej szczęścia mieli zawodnicy Marsylii, którzy nie strzelili tylko jednego karnego. Paryżanie pomylili się dwukrotnie, kiedy to Mandana wyczuł gdzie będą strzelać zawodnicy Paris Saint Germain. W szóstej kolejne rzutów karnych stało się to na co wszyscy oczekiwaliśmy - OM z Superpucharem Francji! Sezon świetnie nam się rozpoczął, miejmy nadzieję, że jego koniec będzie równie wspaniały w wykonaniu naszych zawodników.

Zmiany:
45' N'Diaye L. (Diawara S.), 61' Ben Arfa H. (Valbuena M.), 65' Giuly L. (Sessegnon S.), 76' Clement J. (Bodmer M.), 81' Kezman M. (Erding M.), 86' Gnabouyou G. K. (Ayew D.)

Żółte kartki:
5' Armand S. , 30' Ayew D. , 60' Sakho M. , 74' Taiwo T.

Multimedia z meczu: (kliknij w poniższy link, aby włączyć)